Galerie hlavního města Prahy
zobrazit menu

sobotní výtvarný workshop: Zrcadlení v prostoru / k výstavě Vladimír Škoda: Harmonices Mundi / Johannes Kepler

Vladimír Škoda, Zámek Troja, 2018

termín
22. 9. 2018(13:00–18:00)

Zámek Troja, eko-ateliér v oranžerii

termín
22. 9. 2018
13:00–18:00

Zámek Troja, eko-ateliér v oranžerii

vstupné
děti do 10 let 5 Kč

ostatní nad 10 let (děti, dospělí, senioři, rodiče) 20 Kč

 

kontakt
Mgr. Lucie Haškovcová
(odborný pracovník pro edukační činnost, galerijní pedagog)
+420 606 612 987, +420 608 216 418
lucie.haskovcova@ghmp.cz >

 

 

praktické info > 
Objekt má bezbariérový přístup.

 

 

Výtvarný workshop pro všechny věkové kategorie k výstavě Vladimír Škoda: Harmonices Mundi / Johannes Kepler

Východiskem výtvarných reakcí se stanou autorovy abstraktní formy, které jsou inspirovány především kosmickými tělesy a s nimi souvisejícími teoriemi a zákony Johannese Keplera. Dokonalý tvar koule, zrcadlící okolní prostor, se stane hlavním prostředkem pro vytvoření drobných i rozměrných soch, objektů a instalací. Zaměříme se také na tvorbu ve stylu land artu a site-specific. Během konání workshopů budou výsledná díla dočasně a krátkodobě instalována do vybraných míst v zahradě. Navážeme na materiály, které autor nejčastěji využívá, tedy nerez, měď a bronz. Objekty budeme sestavovat z koulí se zlatým a stříbrným povrchem, umožňující reflexi okolního prostředí.


Budeme se zabývat ztvárněním mikro i makro světů - atomů, molekul a také planet, nacházejících se nejen v naší sluneční soustavě, ale i neznámých vesmírných těles a hvězd. Kromě vytváření reálných skulptur budou moci návštěvníci do reprodukcí fotografií interiéru i exteriéru zámku navrhnout formou skic prostorové realizace koncipované přímo pro daný prostor. V rámci prohlídek upozorníme i na barokní sochy ze schodiště Tartar, kde mnozí zobrazení antičtí bohové jsou nositeli jmen planet (Jupiter, Mars, Pluto, Neptun, Merkur).


K výstavě se budou realizovat i speciální haptické výtvarné dílny určené pro nevidomé a slabozraké návštěvníky a celodenní výtvarné dílny pro širokou veřejnost kontinuálně během letních prázdnin.