Letní kino ve Zvonu: Stovky bobrů
Termín a čas
12. 8. 2026, 21 h
Budova nemá bezbariérový přístup.
vstup volný, kapacita omezena na 40 míst
Související výstavy
Bezhlavý jezdec
GHMP ve spolupráci s barem Zvon a Aerofilms pořádají letní kino na stinném nádvoří Domu U Kamenného zvonu přímo na Staroměstském náměstí. Kino je součástí doprovodného programu k výstavě Bezhlavý jezdec / Bolf Mančuška Šerých Vaněk – proto bude výstava v den letního kina otevřena vždy až do 21 h.
Stovky bobrů
USA, 2022, 108 min
Režie: Mike CheslikZálesák, ten těžký život má. Nakažlivě originální groteska pro nové milénium vám svým nonstop vírem kreativních nápadů a zběsilého humoru vyrve bránici z těla.
„Sovy možná nejsou tím, čím se zdají být, ale o bobrech to platí dvojnásob.“
Příběh z nelítostné doby, kdy příroda byla ještě nepokořená a plná nebezpečí, pojednává o palírníkovi jablkovice, který přijde o vše, ocitne se s holou zadnicí v divočině a musí se postupně nalevelovat až na nejlepšího zálesáka široko daleko. Při tom poměří důvtip, síly a houževnatost nejen s živly, ale se stovkami bobrů.
Videoherně vyprávěný survival oživuje pro nové milénium žánr němých grotesek. V této mnohonásobně zábavnější i realizačně nápaditější parafrázi na REVENANT Zmrtvýchvstání místo DiCapria bojuje o přežití novodobý Buster Keaton a jeho zvířecí protivníky ztvárnili lidé v celotělových plyšových kostýmech ve stylu Studia Kamarád.
Extatickými ohlasy oprávněně provázená indie senzace zahraničních žánrových festivalů, která sklidila nadšené reakce i na české premiéře během Festivalu otrlého diváka, je dílem hyperaktivních fantastů Rylanda Bricksona Colea Tewse a Mika Cheslika.