Galerie hlavního města Prahy
zobrazit menu

křest knihy pro děti AHOJ SOCHO autorek Michaely Matysové a Lucie Štůlové Vobořilové s ilustracemi Štěpánky Bláhovcové

termín
1. 12. 2018(15:00)

Colloredo-Mansfeldský palác, Art Café

termín
1. 12. 2018
15:00

Colloredo-Mansfeldský palác, Art Café

 

 

vstupné
zdarma

 

 

vydavatel 
Galerie hlavního města Prahy

autorky 
Michaela Matysová 
Lucie Štůlová Vobořilová

ilustrace
Štěpánka Bláhovcová

grafické zpracování a výtvarný koncept
Papelote

 

 

 

 

 

 

 

praktické informace > 
Objekt nemá bezbariérový přístup.

 


Galerie hlavního města Prahy vás srdečně zve na křest knihy pro děti AHOJ SOCHO od Michaely Matysové a Lucie Štůlové Vobořilové s ilustracemi Štěpánky Bláhovcové.


Kmotrem knihy je Kurt Gebauer.
 

Součástí křtu bude autogramiáda a mimořádná 30% sleva na knihu.
 

Na nádvoří paláce bude probíhat kreativní workshop pro rodiny s dětmi. Součástí programu bude dílna „Socha tady a teď“ přímo na malém nádvoří paláce. Dílnu zahájí taneční performance, při níž tanečníci vytvoří na nádvoří chvilkové sochy z vlastních těl.

Pestrá kniha plná fotografií a kreseb je založena na objevování, poučení i spolupráci dětí a rodičů. Čtenáři se v ní setkají s různými podobami sochy a pomníku od kamenných a bronzových figur po díla, která umělci tvoří vlastním tělem, ze sněhu nebo z trávy. Vedle současných tvůrců, z nichž dokonce Kateřina Šedá, Kurt Gebauer, Krištof Kintera a Denisa Václavová v knížce osobně vyprávějí příběh jednoho ze svých projektů, zde najdeme i pomníky sv. Václava a mistra Jana Husa nebo sochy z Karlova mostu. Tvůrčí úkoly přivedou pražské i mimopražské čtenáře ke zkoumání vlastního okolí. Kniha je primárně určena rodinám s dětmi od 6 let, ale může zaujmout i pedagogy nebo vedoucí dětských zájmových skupin.