Galerie hlavního města Prahy
zobrazit menu

Light Underground – Unfinished system

Light Underground, Unfinished system, foto Jiří Thýn

termín
5. 8. 2020(18:00, 18:45, 19:30)

Dům U Kamenného zvonu, sklepení

termín
5. 8. 2020
18:00, 18:45, 19:30

Dům U Kamenného zvonu, sklepení

 

vstupné 
80 Kč dospělí
50 Kč děti a studenti
do 10 let vstup zdarma

 

zpěv a tanec
Ema Katrovas

 
 
tanečnice
Matylda Habartová, Adéla Voldrábová, Veronika Ghisi a Anna Šefrnová

 

důležité upozornění
inscenaci doprovázejí stroboskopické efekty, které mohou u citlivých jedinců vyvolat nepříjemné pocity, u osob trpících epilepsií pak mohou vyvolat epileptický záchvat.

 

praktické info > 
Objekt nemá bezbariérový přístup.

 

Sklepní prostory Domu U Kamenného zvonu skryté v srdci Prahy rozzáří projekt Galerie hlavního města Prahy Light Underground – komorní taneční představení zaměřená na světlo a pohyb. Románské a gotické klenby vstoupí do dialogu se současnými uměleckými formami.

 

Marie Gourdain, francouzská výtvarnice, scénografka, režisérka a choreografka, Hana Polanská Turečková, choreografka, která se ve své tvorbě často zabývá propojováním současného tance s výtvarným uměním, a světelná designerka Zuzana Režná připravily choreografickou instalaci Unfinished system. Kompozice fungující na principu předem daného kódu a pravidel s navrženými, avšak nikdy přesně předvídatelnými vztahy, v níž vystoupí pět tanečnic a hudebník Jan Bubák, rezonuje s myšlenkami Georgese Bataille a jeho (neukončitelným) systémem nevědění. „Podstatou každé myšlenky je vždy myšlenka někoho jiného, jako je cihla ve zdi zapuštěná do širšího celku. Usilujeme o společnou stavbu, která nikdy nemůže být úplná. Její limity však mohou přinést neočekávatelné.“

 

 


média