Galerie hlavního města Prahy
zobrazit menu

Pražský improvizační orchestr: Zvony a žestě / koncert u příležitosti vernisáže výstavy

Pražský improvizační orchestr

termín
4. 6. 2019(18:00)

Dům U Kamenného zvonu

termín
4. 6. 2019
18:00

Dům U Kamenného zvonu

vstupné
zdarma 

 

vystupuje 
Pražský improvizační orchestr (PIO)
 

ve spolupráci s

LOM Instruments >

mappa editions >

 

 

praktické informace > 
Objekt nemá bezbariérový přístup.

Členové PIO připravili site-specific hudební performanci, reagující na architekturu galerie a její okolí.

Pražský improvizační orchestr (PIO) založili v roce 2012 hudebníci žijící v Praze. Orchestr spolupracoval s mnoha uznávanými umělci včetně tanečníků, vizuálních umělců a světelných návrhářů. PIO se specializuje na improvizační postupy a navazuje na tvůrce jako Sun Ra, Mauricio Kagel, Scratch Orchestra, Butch Morris nebo Splitter Orchestra. Hráči využívají kombinaci různých instrumentálních seskupení s prvky improvizace i kompozice a často vytvářejí skladby pro konkrétní místa a situace. 

 

www.georgecremaschi.com/pio.html >

 

Akce se koná v rámci doprovodného programu SONIC CIRCUITS >, který rozšiřuje výstavu Zvuky, Kódy, Obrazy: Akustický experiment ve vizuálním umění / Sounds, Codes, Images: Acoustic Experimentation in the Visual Arts o sérii představení a akcí, které se konají buď v přednáškovém sále expozice v Domě U Kamenného zvonu nebo ve veřejném prostoru. Jednotlivé večery nabízejí návštěvníkům jedinečnou možnost seznámit se s mnohotvárnou tvorbou českých i zahraničních autorů. Někteří pracují se zvukem v rozměru výtvarného umění, jiní zvuk tématizují v časoprostorových, matematických, performativních, environmentálních, nebo společenských kontextech.

 

Série SONIC CIRCUITS > je sonda do aktuální situace českého zvukového umění, ale i šance nahlédnout do mezinárodní scény umění zvukového i audiovizuálního.

 
 
 

média