Galerie hlavního města Prahy
zobrazit menu

• Audiowalk – Dancing Museums

průvodce: Tereza Ondrová

koncept, scénář a střih: Tereza Ondrová, Nina Jacques a Dominik Žižka

produkce: Katarína Ďuricová

producent: Tanec Praha z.ú.

partner projektu: GHMP
 

 

Dancing Museums je podpořen programem Evropské unie Kreativní Evropa.

www.dancingmuseums.com >

Audiowalk – Dancing Museums

 

Jak cestovat po světě, který se v rámci pandemie uzamknul do malých neprostupných celků? Můžeme zažít kus Prahy i jinde na planetě, aniž bychom opustili hranice svého vlastního města? Co to znamená být spolu, jak se setkat? Pokusili jsme se našim zahraničním partnerům z projektu Dancing museums nabídnout procházku Prahou, protože sem za námi nemohli přijet. Šlo nám o zprostředkování našeho hlavního města tak, aby ho lidé mohli zažít kdekoliv na světě. Je to paralelní průvodce městem.

 

Jak na to: Audiowalk můžete zahájit kdekoliv, kde se právě nacházíte, ať už v libovolné části Prahy, v parku, v lese či kdekoliv jinde. Stačí následovat pokyny a instrukce vašeho průvodce. Potřebujete jen telefon a sluchátka.

 

 

Průvodce v anglickém jazyce se obrací na mezinárodní komunitu Dancing museums, pro kterou byl původně určen. Věříme, že si ho dokážete užít i tak, a třeba uvidíte Prahu zase trochu jinak, než jste zvyklí.

 

Dílo, které vám nabízíme k poslechu, je jedním z výstupů, který vznikl v červnu 2020. Tanečnice Tereza Ondrová připravila netradiční zážitkovou procházku po Královské cestě, která prochází historickým centrem Prahy a kopíruje objekty Galerie hlavního města Prahy. Audiowalk propojuje zmíněné budovy galerie a zároveň umožňuje prohlédnout si nejdůležitější pamětihodnosti Prahy, avšak trochu nevšedním způsobem.

 

Evropský výzkumný projekt Dancing museums – The Democracy of Beings (2018–2021) propojuje galerijní a taneční instituce a zkoumá hranice muzea a tance, hranice mezi divákem a návštěvníkem. Projekt se zaměřuje mimo jiné na to, čím si mohou být tyto dvě odlišné disciplíny prospěšné a čím se mohou vzájemně obohatit. Po dobu tří let se tohoto mimořádného výzkumu účastní umělci, taneční organizace, galerie, muzea a zástupci akademické půdy ze sedmi evropských zemí. V českém kontextu se jedná o Galerii hlavního města Prahy, organizaci Tanec Praha z.ú. a tanečnici Terezu Ondrovou.

 

S finanční podporou programu Evropské Unie Kreativní Evropa a Magistrátu hl. města Prahy

 

© foto: Dominik Žižka

© foto: Dominik Žižka

 další aktuality