Galerie hlavního města Prahy
zobrazit menu

• Light Underground

Sklepní prostory Domu U Kamenného zvonu skryté v srdci Prahy rozzáří projekt Galerie hlavního města Prahy Light Underground – komorní taneční představení zaměřená na světlo a pohyb.

Románské a gotické klenby vstoupí do dialogu se současnými uměleckými formami.

 

vstupné 
80 Kč dospělí 
50 Kč děti a studenti 
do 10 let vstup zdarma

 

praktické info > 
Objekt nemá bezbariérový přístup.

 

organizátor 

 

kurátorka
Sandra Baborovská

 

vstupenky on-line možno zakoupit zde >

 

program

Light Underground – Tanzometr

Tanečnice a choreografka Dora Sulženko Hoštová, hudebník Jan Čtvrtník a světelný designer Dominik Jančík připravili technologicko-pohybovou instalaci, kterou pojmenovali Tanzometr. V neobvyklé multimediální performanci budou zkoumat vzájemné vztahy hudby, světla a tance a jejich měřitelný potenciál.

 

v časech 18:00, 18:45, 19:30

 

termíny
15. 7. 2020
16. 7. 2020
17. 7. 2020

 


Light Underground, Tanzometr, foto Jiří Thýn

 

Light Underground – Paměť kamene

Britská tanečnice a choreografka českého původu Andrea Miltnerová, společně s tanečnicí Markétou Jandovou a světelným designerem Janem Komárkem, představí pohybově-obrazovou taneční fantazii. Na flétnu je doprovodí hudebnice Jana Semerádová. V jejich vizuálně pocitové skladbě na téma „tušené životy“, kterou nazvali Paměť kamene, se pokusí do prázdného středověkého sklepení navrátit genia loci. Umělci pod jeho klenbami rozehrají světlo, stíny, zvuk i ticho.

 

v časech 18:00, 18:45, 19:30

 

termíny
22. 7. 2020
23. 7. 2020
24. 7. 2020

 


Light Underground, Paměť kamene, foto Kryštof Kalina

 

Light Underground – Pod prahy

Narativní performance tanečnice a choreografky Nataši Novotné, světelné designerky Pavly Beranové a skladatelky, textařky a zpěvačky Vladivojny La Chia má název Pod prahy„Náš příběh je spředen z pohybu, hudby a světla. V prostoru, kam vnější svět vstupuje jen občas. Neznámý i povědomý. Stačí sestoupit pár schodů a provedeme vás místem, které stojí po staletí, ale v každé vteřině je jedinečné,“ popisují svou práci autorky. Vladivojna La Chia pro tuto nevšední příležitost zkomponovala novou hudbu, k níž napsala i text a během představení bude zpívat živě.

 

v časech 18:00, 18:45, 19:30

 

termíny
29. 7. 2020
30. 7. 2020
31. 7. 2020

 


Light Underground, Pod prahy, foto Miloš Budík

 

Light Underground – Unfinished system

Marie Gourdain, francouzská výtvarnice, scénografka, režisérka a choreografka, Hana Polanská Turečková, choreografka, která se ve své tvorbě často zabývá propojováním současného tance s výtvarným uměním, a světelná designerka Zuzana Režná připravily choreografickou instalaci Unfinished system. Kompozice fungující na principu předem daného kódu a pravidel s navrženými, avšak nikdy přesně předvídatelnými vztahy, v níž vystoupí pět tanečnic a hudebník Jan Bubák, rezonuje s myšlenkami Georgese Bataille a jeho (neukončitelným) systémem nevědění. „Podstatou každé myšlenky je vždy myšlenka někoho jiného, jako je cihla ve zdi zapuštěná do širšího celku. Usilujeme o společnou stavbu, která nikdy nemůže být úplná. Její limity však mohou přinést neočekávatelné.“

 

v časech 18:00, 18:45, 19:30

 

termíny
5. 8. 2020
6. 8. 2020

 


Light Underground, Unfinished system, foto Jiří Thýn

 


 


další aktuality